Horní Dubenky >Zveme vás do nedělky
zobrazit menu Úvodní strana

Texty:

Zveme vás do nedělky

V neděli ve školním roce je v čase bohoslužeb k dispozici program pro malé děti, který nazýváme NEDĚLNÍ ŠKOLA. Do "nedělky" odcházíme všichni společně po tzv. "slovu dětem" – mé krátké tématické promluvě určené nejen malým posluchačům (cca po 15 minutách od začátku bohoslužeb). V nedělní škole se neučí, nezkouší, hlavně se hraje a povídá - hravou formou seznamujeme děti s biblickými příběhy, připraveno je kreslení, vyrábění, hraní, zpívání - to vše podle aktuálního zájmu a potřeby rodičů, kteří přijdou do kostela se svými dětmi.

 

Letos budeme s dětmi probírat Evangelium podle Marka - podle katechetické přílohy Dál přece nejdeme sami III na školní rok 2017/2018. Čeká nás setkání s malomocným, utišení bouře, setkání s posedlým v Gerase, příběh Jairovy dcery, hora Proměnění – zkrátka kapitola po kapitole, co nám dech a síly budou stačit. Většinou asi budeme na faře, někdy na dvorku jindy za kostelem.

 

Průvodci v nedělní škole od letošního roku budou především Eva Tkadlečková a Michaela Kešnerová. Rádi mezi sebe ale přijmou další dospělé průvodce, klidně i ve frekvenci „občas“ – máte-li tedy chuť být u nedělkářského díla, tak neváhejte.

 

Nedělka bez dětí nějak není to pravé ořechové a tak vás, děti, zveme - k setkávání, k objevování, ke sdílení.

Hynek Tkadleček, farář sboru

PS – Jak to letos bude s biblickými hodinami pro děti na faře nebo s hodinami náboženství ve školách? Termíny a místa jsou ještě v jednání. Budu rád, když mi dáte vědět, resp. „projevíte zájem“. Děkuji.