Horní Dubenky >Příběhy na blízko 2021
zobrazit menu Úvodní strana

Texty:

Příběhy na blízko 2021

I letos bychom rádi přichystali vánoční dárky pro děti z rodin, které jsou nyní v obtížné a tíživé životní situaci, žijí v sociálně vyloučeném prostředí, mohou řešit navrácení dětí z ústavní výchovy zpět do rodiny apod.

 

Rozhodnete-li se při balení dárků k nám přidat - kontaktujte nás a vyberte si konkrétní dítko. (začínáme 10. listopadu)

 

 

  Příběhy na blízko 2021 – jak to funguje, co je důležité vědět:

   

 • od 10. listopadu se spojte s kontaktní osobou – vyberete dítko, které chcete obdarovat – dle preferovaného pohlaví a cca věku (dárce se často řídí dle věku svých dětí - umí si udělat lepší představu). Seznam samozřejmě není nekonečný.

 • dárce dostane jméno a věk dítka, které si vybral a stručný popis situace, ve které se v současnosti nachází. Dostane také info o tom, co by bylo vhodné dítku pořídit – buď je to vyslovené či vypozorované přání a nebo je to potřeba/nutnost, kterou doporučují pořídit sociální pracovnice/lékařky/rodiče.

 • dárce také dostane přesné instrukce k balení dárku – pevný obal, ideálně krabice od bot/kozaček (banánovka je opravdu již moc), zabalit do vánočního papíru a !!! označit přiděleným jménem + případně přidat přidělenou značku !!!

 • do dárku balte jen věci přiměřeně věku a takové, jaké by si přálo dostat vaše dítě nebo vy osobně. Nesbíráme půdní poklady ani rozbité či nefunkční hračky, použité tempery také mnoho radosti neudělají. Celková finanční hodnota dárku je jen na dárci.

 • takto zabalené dárky je NUTNÉ odevzdat do neděle 12. prosince na adrese: Horní Dubenky 54 (evangelická fara). Bude zřízeno také sběrné místo v Počátkách. Případně dle domluvy.

------------------

 

 • Zabalené dárky budou rozbalovat až samotní obdarovaní – děti je dostanou na společné vánoční besídce, kterou plánujeme na středu 15. prosince. Jestli dárky rozbalí zde a nebo si je nechají až pod domácí stromeček, to je na nich.

 • Pokud z epid. důvodů nebude možné uspořádat společnou vánoční besídku (setkání dětí, rodin a soc. pracovnic) – budeme dárky rozvážet přímo do domácností a to už od pondělí 13.12. (proto je nutné dodržet termín odevzdání nejpozději do neděle 12.12.)

 • Minulý rok se vánoční besídka nekonala – dárky jsme předávali v rodinách. Někteří si skutečně nechali dárek až pod stromeček. Sociální pracovnice zpětně připravily presentaci fotek a reakcí od obdarovaných dětí, které jsme pak dárcům přeposlali.

 

------------------

 

 • Všechny děti nám pomohly vybrat terénní sociální pracovnice, které s rodinami a s dětmi pracují v jejich přirozeném prostředí – doma. Děti z našeho seznamu jsou jako každé jiné - spontánní, snivé a toužící pro tom největším dárku všech dob. Na tom okolnosti, ve kterých žijí nic nemění. Dárky balené v rámci „Příběhů na blízko“ by měly nejen potěšit, ale také pomoc – viz naše doporučení, co vložit.

 • Pokud chcete dítěti/rodině věnovat použité oblečení/obutí po dětech, tak to nejprve konzultujte s kontaktní osobu (Eva Tkadlečková). Ve většině případu to možné je – jen je potřeba oblečení zabalit v „normálním“ množství a !!vždy musí být čisté, neděravé, použitelné, nositelné!! + označené dle instrukcí od kontaktní osoby.

 • Nikdy do balíčku nevkládejte své poštovní adresy a čísla telefonů. Případný kontakt rodiče obdarovaného a dárce rádi zprostředkujeme – rodič osloví soc. pracovnici, dárce kontaktní osobu a kontakty vyměníme (bude-li to vaše vzájemná domluva). Osobní pozdravení a povzbuzení vložené do balíčku je určitě vítané.

Eva Tkadlečková

mobil 605 474 588, eva.tkadleckova@evangnet.cz, FB profil nebo WhatsApp

www.horni-dubenky.cz

https://www.facebook.com/events/298579578608600