Horní Dubenky >Obnova kostela
zobrazit menu Úvodní strana

Texty:

Obnova kostela

Obnovujeme kostel, protože pomalu ale jistě padá. Mohou za to stavební úpravy před šedesáti lety. Bezprostřední příčinou narušení základů kostela je dešťová voda, která protéká pod kostel. Co se s kostelem děje, je vidět nejen v základech, ale i na postupujících prasklinách ve zdech kostela. Další poruchy nepříznivě ovlivňující stabilitu kostela jsou v krovu. Ten je navíc napaden dřevokazní houbou.

Obnova kostela zahrnuje dle stávající projektové přípravy

tyto fáze:

A) Odvedení vody od kostela a zamezení jejího pronikání do základů (tj. "odvodnění a odvětrání spodku kostela").

B) Nové vyzdění zbořených částí základů a sešití trhlin po celém obvodu kostela včetně klenby (tj. "zajištění statických poruch v základech a ve zdech kostela").

C) Výměna napadených částí krovu, chemické ošetření celého krovu, výměna staré krytiny za novou, klempířina a nátěry (tj. "obnova krovu a krytiny včetně klempířských prvků").

 

Financování stavebních akcí je z velké části zajištěno z vnějších zdrojů. Zbývá jen méně než jedna desetina, kterou musí finančně zajistit sbor z darů svých členů, z darů sympatizantů sboru či jiných spřátelených subjektů - zde je aktivita na každém z Vás.

financování obnovy kostela

 

Sbírka na obnovu kostela trvá po celý rok. Příspěvky a dary lze dávat osobně v kanceláři, do krabice v kostele nebo poukazovat na bankovní účet sboru
2600334134/2010, var.s. 511.
Na požádání Vám vystavíme potvrzení o Vašem daru, které lze uplatnit při odpočtu od základu daně z příjmu. Dárcům děkujeme!