Horní Dubenky >Krabice od bot - Vánoce 2016
zobrazit menu Úvodní strana

Texty:

Krabice od bot - Vánoce 2016

I letos chceme s vaší pomocí pořídit a zabalit vánoční dárky, které předáme do rukou dětí a rodičů, kteří jsou nyní v nelehké životní situaci. Jsou to osoby ze sociálně slabých rodin, rodiny ve finanční nouzi, osaměle žijící osoby. Děti, které jsme zapojili do tohoto projektu nám pomohlo vytipovat několik terénní sociálních pracovnic, žijí v našem blízkém okolí.

Máme k dispozici seznam konkrétních osob, pro které bychom rádi s vaší pomocí připravili vánoční dárek. Rozhodnete-li se při balení dárků k nám přidat - tak nás kontaktujte a vyberte si konkrétní jméno s věkem osoby.

--- PLAKÁT KE STAŽENÍ ZDE ---

Průběžně aktualizované informace najdete také v UDÁLOSTI NA FACEBOOKU

 

Kontaktní osoba:

Eva Tkadlečková, 605 474 588, eva.tkadleckova@evangnet.cz
Horní Dubenky č. 54
Českobratrský evangelický sbor v Horních Dubenkách

 

 

Ke každému vámi zvolenému dítěti dostanete informace, co je dobré pořídit (co potěší / pomůže / co je potřeba) - ale obecně přidáváme pár nápadů:

Co se hodí do krabice?

Hračky, které se do krabice vejdou – nové, nebo takové, s nimiž si dítě již hrálo. Předměty, pomáhající k rozvoji talentu – tužka a hezký sešit, skicák a pastelky, vodové barvy a štětec, sportovní potřeby – míček či nafukovací balón, švihadlo, knížka přiměřená věku dítěte. Baťůžky, ledvinky, tašky na krk, kabelky.. Hitem jsou baterky-svítilny či svítící přívěsky.

Oblečení a doplňky, o nichž se dá předpokládat, že obdarovanému udělají radost – tričko, šátek, čepice, rukavice apod. Pro holčičky a malé slečny panenky a dětskou! bižuterii, pro pány kluky i mladé muže autíčka a nářadí. Trvanlivé pamlsky – bonbóny, čokoláda a podobně. Přidat můžete třeba pohled se vzkazem , pozdravem či vánočním přáním.

Co se do krabice nehodí?

To, co byste sami nechtěli, aby vaše dítě dostalo – věci rozbité, špinavé, příliš opotřebované, ale ani příliš luxusní a drahé. Věci nevhodné pro dítě příslušného věku, či takové, které mohou být pro děti nebezpečné – šipky s kovovými hroty, pyrotechnika, ostré nože apod. Potraviny, které podléhají rychlé zkáze, léky a vitamíny.

 

 

 

projekt je realizován pod záštitou Diakonie Českobratrské církve evangelické www.diakonie.cz - www.krabiceodbot.cz