Horní Dubenky >Modlitba fotbalová
zobrazit menu Úvodní strana

Modlitby:

Modlitba fotbalová

Pane Bože,

kdyby byl svět jako fotbal, čím v té hře ty bys byl?

Rozhodčí? Ten, který píská fauly, dává žluté a červené karty, dohlíží na pravidla hry? Někteří si tě tak představují - jako nesmlouvavého sudího, který může vykázat hráče z hřiště a nikdo s tím nic nenadělá. To ne, ty jsi jiný Bože, milostivý, láskyplný.

Nebo bys byl hráčem jednoho týmu? Toho vítězného, silnějšího, schopnějšího, toho pravého, snad toho našeho? I tak si tě někdy představujeme a strháváme na svou stranu, proti těm druhým, horším. To ne, ty jsi jiný, Bože. Nestavíš se na jednu stranu proti druhým. Ty jsi víc než spoluhráč i než soupeř.

Nebo bys byl divákem na vyvýšené tribuně a jen by ses bavil pohledem na dění na hřišti? I tak si tě někteří představují.

Možná úplně nejspíš bys byl jako míč. Kdekdo si do tebe kopne. Ale bez tebe by celá hra neměla smysl. Byla by jen pobíháním sem a tam, bez důvodu, bez gólů, bez cíle. Ale míčů si dovedeme vyrobit bezpočet.

Pane Bože, všecky naše představy jsou nedokonalé, zavádějící a svádějící. Prosíme tě, prostup našimi představami a dotkni se nás svým slovem. Amen.